MTÜ Ida-Virumaa Autokool
Языковые курсы


Подробности выбранного курса обучения

 

Обучающая фирма: MTÜ IDA-VIRUMAA KOOLITUS

Регистрационный номер: 80050271

Э-почта: ivkoolitus@gmail.com


Название учебной программы : Курс эстонского языка с подготовкой к сдаче экзамена на уровень А2


Цена(содержит НСО) : 2155

 

Uus maksumus osaleja kohta alates 02.2024 (hinnad sisaldavad käibemaksu): grupp (4-10 in) 200 ak.t :10,60 + 35 õpik/töövihik - 2155 EUR

Õppekavarühmad: Keeleõpe.
Õppetöö toimub vene ja eesti keele baasil. Sihtrühm: Keskkooli õpilased, üliõpilased, täiskasvanud õppijad. Õpperühma suurus on tavaliselt 4–10 inimest. (Projektis vastavalt projekti tingimustele). Õppekava koostamisel oleme järginud Keeleseaduse Lisas 1 sätestatud A2 keeleoskustaseme kirjeldust ning Euroopa Keelemapi A2-taseme keeleoskuse kirjeldust „Iseseisev keelekasutaja. A2-taseme eesti keele oskus“.

Õpiväljundid: Koolituse lõpuks õppija

  • mõistab lühikeste, lihtsate ja selgelt esitatud tekstide põhi sisu
  • oskab lihtsal viisil ning üldsõnaliselt väljenduda igapäevateemadel või oma huvivaldkonna teemade piires
  • mõistab lühikesi, lihtsaid tekste ja isiklikke kirju
  • mõistab lihtsamat infot teleuudistes
  • oskab kirjutada lühikesi lauseid igapäevastel teemadel

Koolituse eesmärgid: A2-taseme keeleoskuse omandamine vastavalt keeleseaduse Lisas 1 sätestatud keeleoskustaseme A2 kirjeldusele, Euroopa Keelemapi A2-taseme keeleoskuse kirjeldusele „Iseseisev keelekasutaja. A2-taseme eesti keele oskus“ ning eesti keele A2- taseme eksami sooritamiseks ettevalmistamine.

Õppemetoodika kirjeldus: A2-taseme õpe tugineb kommunikatiivsele keeleõppemeetodile ja erinevatele aktiivõppe tehnikatele. Toetab suhtluspädevuse arendamist ning keelebarjääri ja võimalike suhtlusprobleemide ületamist. Osaoskustest arendatakse rääkimis- ja kuulamisoskust, tegeletakse läbivalt grammatikaga.

Õpingute alustamise tingimused: A2-tasemel kursustel osalemiseks on eelduseks A1-tasemel keeleoskus. Peab olema sooritatud koolitusfirmasisene test ning läbitud vestlus. Testi ning vestluse põhjal hindame kohapeal õpilase vastavust A1-tasemele.

Õppe kogumaht, sealhulgas auditoorse ja iseseisva töö osakaal
Õppe kogumaht 250 tundi, millest auditoorse töö osakaal on 200 tundi ja iseseisva töö osakaal 50 tundi. Iseseisva töö puhul õppija kuulab audiomaterjale, teeb teste, kirjutab etteantud teemal. Koolitus toimub 2-3 korda nädalas 2–3 akadeemilist tundi korraga ning kestab vastavalt 3–5 kuud.

Õppe sisu:

  1. Mina ja teised. Isikuandmed, tutvumine, end esitlemine. Välimus, iseloom, kodu, töö. Haridus, elukutse, hobid, huvid.
  2. Elukutse, amet, töö. Koolid, töökoht, Minu päev, tööülesanded, CV,
  3. Igapäevaelu, kodu ja kodukoht. Eluase, koduümbrus. Pereelu, majapidamine, kodusisustus. Olmetingimused, külalised (lähen külla,võtan külalisi vastu)
  4. Enesetunne, tervis ja heaolu. Tervislik seisund, arsti vastuvõtt, apteek, infoleht (info ravimite kohta). Registratuur (info arsti vastuvõtuaegade kohta).Minu ja mu lähedase tervislik seisund.
  5. Vaba aeg, meelelahutus. Minu harrastused, hobi, huvialad. Meelelahutusüritused, tähtpäevad. Piletid, hinnad, kellaaeg.
  6. Teenindus.Ameti- ja teenindusasutused. Teenindusasutused, nende asukohad, lahtiolekuajad, teenuse liigid ja hinnad.Suhtlemine ametiasutustega. Toiminguid pangas, postkontoris, juuksuris jm. Teenusetutvustus, juhendid ja siltide põhisisu.
  7. Sisseostud, hinnad. Poodide asukohad ja lahtiolekuajad.Ostud, kaupade hind ja kvaliteet, mõõdud, hulk.Sooduspakkumine, klienditeenindus.
  8. Söök ja jook. Igapäevased toitumisharjumused. Söögi- ja joogikohad, juhatame teed, lahtiolekuajad, hinnaklass, päevapakkumine, retseptid. Laua broneerimine restoranis, menüü tellimine.Maksmine: sularahas, pangakaardiga.
  9. Keskkond, kohad, loodus, ilm. Minu kodukoht, asukoht, tee juhatamine. Info maakaardilt, vaatamisväärsused, loomad, linnud, ilm,ilmateade
  10. Kultuur ja keeled. Kultuurisündmused, aeg, koht, piletihind, esinejad. Keeleoskus, praktiseerimisvõimalus
  11. Reisimine, transport, vaatamisväärsused. Ühistranspordi sõiduplaan, sõidupileti tellimine, sõidu sihtpunkt, toa, numbri broneerimine, tee juhatamine, giidi tellimine. Transpordi tellimine, vaatamisväärsustega tutvumine, postkaardi saatmine
  12. Inimene, suhted. Inimese kirjeldamine: iseloom, välimus, riietus, eelistused, sõprus jm. lühikesed sõnumid ja teated

Õppekeskkond: Auditoorium või online õpe. Õppekava teoreetiline osa viiakse läbi koolituskeskuse auditooriumis või veebikeskkonnas Zoom, Skipy. Ruumid ja varustus vastavad tehnilise ohutuse ning sanitaar- ja hügieeninõuetele, samuti tuleohutuse ja elektriohutuse nõuetele. Zoomis/ Skypis osalemiseks on vajalik arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti ja püsiva internetiühenduse olemasolu.

Õppeklassid asuvad Narva mnt. 40, Jõhvi, Kalevi tn.19 Kohtla-Järve ja Hariduse 1A, Sillamäe 1. korrusel. Koolituskeskus asub bussijaama läheduses (3-5 min kõndides), vahetus läheduses asub tasuta parkla autodele.

Õppematerjalide loend

  • Mall Pesti, Helve Ahi, 2015. E nagu Eesti. Eesti keele õpik algajatele A1+A2 Kirjastus: Kiri-Mari Kirjastus OÜ;
  • Leelo Kingisepp, Mare Kitsnik, 2006 Naljaga pooleks. Eesti keele õppekomplekt algtasemele (A2) ja CD plaat. Kirjastus: Iduleht OÜ;
  • Jelena Kallas, Mai Tiits, Maria Tuulik, Madis Jürviste, Kristina Koppel, 2014. Eesti keele põhisõnavara sõnastik. Kirjastus: Eesti Keele Sihtasutus;
  • Marju Ilves, 2008 Algaja keelekasutaja. A2-taseme eesti keele oskus. Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, Tallinn: Eesti Keele Sihtasutus;
  • Inga Mangus, Merge Simmul Eesti keele õpik Tere jälle! A1-A2(B1) Kirjastus kirjatark ja sõnakaardid
  • Kallas, Jelena; Tiits, Mai; Tuulik, Maria; Jürviste, Madis; Koppel, Kristina, 2014. Eesti keele põhisõnavara sõnastik. Tallinn: Eesti Keele Sihtasutus;
  • TEA taskusõnastik 2008. Vene- eesti, eesti-vene. Tallinn: TEA.

E-õppe keskkond:

Hindamismeetod ja hindamiskriteeriumid

Kirjalik test (hõlmab kõiki läbitud teemasid). Koolitusel osaleja kirjutab lühijutustuse (vähemalt 30 sõna) ja kasutab koolitusel õpitud sõnavara õiges vormis.

Suuline vestlus Pildi kirjeldamine ja küsimustele vastamine pildi teemal või küsimustele vastamine.

Hindamiskriteeriumid

Kirjutamisülesanne on hästi täidetud, kui tekst on teemakohane ja õige pikkusega ning selle kirjutamisel on arvestatud etteantud sisupunkte (märksõnu). Teksti lugemisel peab olema arusaadav, mida testitav öelda tahab. Esinevad mõned eksimused sõnade õigekirjas, vead grammatika põhivaras, mis ei sega tekstist aru saada. Üldine rääkimisoskus, suuline suhtlus, lühike monoloog (infovahetus, küsitleja ja vastaja vahel). Koolitatav jutustab lihtsate lausetega koolitusel läbitud teemadest vastavalt õpiväljunditele. Vastab arusaadavalt vestluse käigus esitatud küsimustele.

A2-tasemel keelekasutaja oskab kasutada lause põhimalle ja meelde jäetud fraase ning häälduspäraselt (kuigi mitte õigesti) kirjutada lühikesi sõnu, mis kuuluvad tema suulisesse sõnavarasse. Tema keelevara on väike.

Mittearvestatud – arvestustöö vastused on väga kesised ning lünklikud, lahendatavad ülesanded on lahendatud pealiskaudselt, ilma loogikata ning järelduste tegemiseta. Antud ülesanne on kesine, selle ettevalmistusel ei kasutata õppematerjalidest saadud teadmisi, ei tehta omavahel meeskonnatööd ning koolitaja on rahulolematu.

Arvestatud – arvestustöö ülesanded on lahendatud ja järeldused kirjutatud. Lisatud on omapoolseid kommentaare, mis näitavad õppija lisateadmisi. Professionaalne lähenemine ülesanne lahendamisele, ettevalmistusel ning sündmuse läbiviimisel tehakse omavahel meeskonnatööd, kasutatakse õppematerjalidest saadud teadmisi ning koolitaja on rahul.

Eksam on edukalt sooritatud, kui vähemalt 70% vastuseid on õiged.

  • 91% – 100% õigeid vastuseid – „5“ (suurepärane);
  • 81% – 90% õigeid vastuseid – „4“ (hea);
  • 70% – 80% õigeid vastuseid – „3“ (rahuldav).

Väljastavad dokumendid : Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud koolitatavale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud koolitatavale väljastatakse tõend koolitusel osaletud mahu ja läbitud teemade kohta.

Tunnistus ja tõend vastavad Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuetele (https://www.hm.ee/sites/default/files/htm_taiendk_juhendmaterjal.pdf).

Lektori kvalifikatsioon: Kursuse viivad läbi eesti keele kui võõrkeele õpetajad ning pikaajalise töökogemusega kõrgharidusega spetsialistid.

Lektorid: https://ivkoolitus.ee/teachers.php

 




ИНФОРМАЦИЯ

О нас
MTÜ Ida-Virumaa Koolitus
Reg. nr. 80050271
Ida-Virumaa Autokool OÜ
Reg. nr. 10518040
SWEDBANK а/а EE162200001120022433

Время работы:
с 10 до 17, Пн.-Пт.

АДРЕС
Narva mnt. 40, 41536, Jõhvi
ivkoolitus@gmail.com
+(372) 33 52 154
+(372) 56 624 640
+(372) 55 500 692
+(372) 53 232 586
© MTÜ Ida-Virumaa Koolitus