MTÜ Ida-Virumaa Autokool
Нормативные документы
MTÜ Ida-Virumaa Koolitus on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse
Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise!



Основы организанции и обеспечение качества обучения

ÜLDSÄTTED

    • Käesolev dokument reguleerib koolituse korralduslikke aluseid MTÜ Ida-Virumaa Koolituses ja OÜ Ida-Virumaa Autokoolis (edaspidi koolituskeskus), andes infot koolitusprotsessi MTÜ Ida-Virumaa Koolitus ja OÜ Ida-Virumaa Autokool tegevuse kohta internetis ühisel autokooli kodulehel (www.ivkoolitus.ee).
    • Koolituskeskus korraldab täiskasvanutele suunatud täienduskoolitust vene ja eesti keeles, kui õppekavas ei ole täpsustatud teisiti.
    • Koolituskeskus lähtub täienduskoolituse korraldamisel täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist, valdkonna õigusaktidest, teistest asjakohastest õigusaktidest ja dokumentidest ning liiklusseadusest.
    • Autokoolis saab läbida koolitusi, ümberõpet, täiendõpet täiskasvanutele ning saada abi õppekava alusel teooria ja sõidu riigieksamiteks valmistumisel.
    • Õppetöö toimub koolitustena aastaringselt. Koolitused toimuvad koolituskalendri alusel. Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides, kus üks akadeemiline tund on 45 minutit.
    • Koolitajal on õigus teha koolituste ajakavas ja toimumiskohas muudatusi. Koolitustele registreerunuid teavitatakse muudatustest e-posti või telefoni teel.
    • Koolitused toimuvad valdavalt grupikoolitustena. Individuaalõppe puhul viiakse koolitus läbi õppija vajadustest lähtuva individuaalse õppekava alusel.
    • Õppetöö toimub tööpäevadel päevase ja õhtuse õppetöö vormis. Klientide vajadustest lähtuvalt on koolitusi võimalik läbi ka nädalavahetustel.
    • Mittetulundusühingul Ida-Virumaa Koolitus (80050271) on
  • KVALITEEDI TAGAMISE ALUSED
  • mootorsõidukijuhi koolituse korraldamise tegevusload kategooriates B ja C (väljastatud haridus- ja teadusministri 28.07.2011 käskkirjaga nr 612);
  • eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistava koolituse korraldamise tegevusload keeleoskustasemetel A2, B1, B2 (väljastatud haridus- ja teadusministri 16.07.2016 käskkirjaga nr 131) ja C1 (väljastatud haridus- ja teadusministri 16.06.2023 käskkirjaga nr 85) ning majandustegevusteade nr 170597.
    • Osaühingul Ida-Virumaa Autokool (10518040) on mootorsõidukijuhi koolituse korraldamise tegevusload kategooriates AM, B ja C (väljastatud haridus- ja teadusministri 27.12.2011 käskkirjaga nr 1001) ning majandustegevusteade nr 174718.
    • Õppekavad ja muudatused õppekavas kinnitab koolituskeskuse juht.

Õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

2.1 Õppekavade koostamisel lähtutakse täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt heaks kiidetud juhendmaterjalist.

2.2 Koolituskeskuse poolt läbiviidavate koolituste õppekavad on avalikustatud ettevõtte kodulehel.

2.3 Koolituskeskus sätestab õppekavas vähemalt järgmised andmed:

õppekava nimetus;
õppekavarühm;
õppekava koostamise alus;
õppe eesmärk;
sihtgrupp;
õppemeetodid;
õpiväljundid;
õpingute alustamise tingimused, juhul kui need on eeltingimuseks õpiväljundite saavutamisel;
õppe kogumaht, sealhulgas auditoorse, praktilise ja iseseisva töö osakaal;
õppe sisu;
õppekeskkonna kirjeldus;
õppematerjalide loend, juhul kui õppekava läbimiseks on ette nähtud õppematerjalid;
lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid;
koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus koolitajal.

2.4 Õppekava koostamisel lähtutakse konkreetse sihtgrupi vajadustest ning iga koolitus on oma olemuselt praktilise suunitlusega, eesmärgiks aidata sihtgrupil saavutada püstitatud õppe eesmärgid ja õpiväljundid.

2.5 Kui täienduskoolituse eesmärk on anda koolitusel osalejale õigus mõnes valdkonnas tegutsemiseks või ettevalmistus mõne kutse taotlemiseks, siis õppe sisu, õpiväljundid ja nende saavutamise hindamine arvestab õigusaktides ja kutsestandardites sätestatud nõuetega. Õppija sobivaid isikuomadusi ja hoiakuid vastava kutse omandamiseks hinnatakse jooksvalt kogu koolituse vältel.

2.6 Õppekavasid vaadatakse regulaarselt üle ja ajakohastatakse, et tagada vastavus õigusaktides kehtestatud nõuetele ning õppijate ja tööandjate vajadustega.

2.7 Õppekavade koostamisel kaasame tööandjaid, koolitajaid, õppijaid ning oma ala eksperte.

2.8 Õppekavad kinnitab koolituskeskuse juhataja.

2.9 Õppekavad avalikustatakse veebilehel. Koolituse kestel on võimalik õppekavaga tutvuda koolitusjuhi juures.

2.10 Koolituskeskus võib arvestada teistes koolitusasutustes (sh koolituskeskus MTÜ Ida-Virumaa Koolitus teistel õppekavadel) ja koolides läbitud täiendus- ja tasemeõpet ning töökogemust õppekava täitmise osana. Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamiseks (VÕTA) tuleb õppijal enne õppe algust esitada vastav taotlus ja dokumendid, mille alusel koolituskeskus teeb otsuste VÕTA arvestamise või mittearvestamise osas. Täpsema info saamiseks võta ühendust koolituskeskusega.

3. Koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

3.1 Koolituskeskus MTÜ Ida-Virumaa Koolitus ja OÜ Ida-Virumaa Autokool poolt kaasatud koolitajad omavad kõik erialast haridust ja/või omavad töökogemust õpetataval erialal, kategoorial. Soovitavalt omavad koolituskeskuse koolitajad täiskasvanute koolitaja kutset ning täiskasvanute koolitamise kogemust.

3.2 Koolitajate kompetentse hinnatakse nende kvalifikatsiooni ja töökogemuse alusel, mis toimub vestluse ning tunnistuste/tõenditega tutvumise käigus.

3.3 Kõigi koolitajatega sõlmitakse enne koostöö algust leping, mis lähtub asutuse sisestest kvaliteedikriteeriumitest ning andmekaitse seadusest.

3.4 Koolitajate töö tulemust hinnatakse koolituse järgselt osalejate suulise ja kirjaliku tagasiside põhjal. Vajadusel tehakse koolitajatele parandusettepanekuid ning pakutakse täiendusõppe võimalust.

3.5 Koolitajate kvalifikatsiooniga on võimalik tutvuda https://www.ivkoolitus.ee/teachers.php lehel väljakuulutatud koolituste juures.

4. Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

4.1 Kõik koolitused on koolituskeskuse kodulehel vähemalt üks kuni kaks kuud enne koolituse toimumise algust. Koolitustele on võimalik registreeruda kodulehel toodud koolituse juures. Koolitustele saab registreeruda ka Eesti Töötukassa portaali kaudu.

4.2 Kõigil õppijatel on võimalik enne koolitusele registreerimist konsulteerida koolituskeskusega, et selgitada välja tema koolitusvajadus.

4.3 Kõik koolitusele registreerunud saavad hiljemalt nädal enne koolituse algust teabe koolituse täpse korraldusliku poole kohta – ajakava, koolitusruumide ja transpordivõimaluste kohta.

4.4 Koolituse jooksul püütakse luua õppijale võimalikult õppimist ja enesearengut toetav füüsiline, sotsiaalne ja psühholoogiline keskkond.

4.5 Õppija erivajaduste puhul on eelduseks, et erivajadus ei takistaks õppimist antud väljaõppe jaoks välja töötatud õppekeskkonnas ja õppematerjalidega. Abistame erivajadusega õppijat võimaluste piires selliselt, et see ei segaks ülejäänud grupi õppetööd.

4.6 Koolituskeskus omab koolitusklasse aadressil Narva mnt 40, Jõhvi, Kalevi 19, Kohtla-Järve, Sompa 1, Jõhvi ja Hariduse 1a, Sillamäe ning mobiilseid arvuteid töö tagamiseks. Lisaks kasutame teiste koostööpartnerite koolitusklasse. Kõik kasutatavad koolitusklassid vastavad tervisekaitse nõuetele.

4.7 Täienduskoolituse läbiviimiseks kasutatavad klassid on kergesti ligipääsetavad, varustatud tänapäevase esitlustehnikaga, kus on iga õppija jaoks piisavalt ruumi ja valgust, et tagada õppekavas kajastatud eesmärkide ja õpiväljundite saavutamist. Klassis on võimalik laudu ja toole paigutada vastavalt vajadusele, et toetada erinevate õppemeetodite kasutamist.

4.8 Kui õppekava näeb ette praktikat ettevõttes (õppepraktika), siis seda koordineerib koolitusjuht, kes soovitab vajadusel praktikaasutusi ning selgitab ja täpsustab nõudeid praktikaasutusele, kuid praktikaasutusega kontakteerub ning suhtleb õppija ise. Koolitusasutuse, õppija ja praktikat korraldava juriidilise isiku vahel sõlmitakse praktikaleping, mis kehtestab nõuded praktikaasutusele ning eesmärgid praktikandile lähtuvalt õppekavast. Õppepraktikale suunamise eelduseks on koolitaja hinnang õppes osaleja valmiduse kohta osaleda praktikaprotsessides.

4.9 Igaks koolituseks on ette valmistatud õpimapid ning õppematerjalid paberkandjal ja/või elektroonselt.

4.10 Koolituskeskus tagab klassiruumis igale koolitusel osalejale kohvipausi, kui koolitus on pikem kui 2 tundi.

4.11 Olenevalt koolitusest ja vajadusest on võimalus kasutada koolituse kestel toimivat internetiühendust.

4.12 Koolitusgruppide suurused on erinevad, sõltuvalt koolituse sisust, kuid eesmärgiks on tagada individuaalne areng koolituse jooksul ning õpimotivatsiooni säilimine.

4.13 Tunnistuse väljastamise eelduseks on õppepraktika läbimine 100% ulatuses (peab olema läbitud edukalt), auditoorses õppetöös osalemine (sh õppeprotsessides aktiivne kaasatöötamine) ja õpiväljundite hindamise läbimine positiivselt (hindamisele pääsemise eelduseks on, et koolitusel osalemise osakaal on täidetud). Tõend täienduskoolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse isikule juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.

5. Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord

5.1 Iga koolituse lõpul täidavad osalejad paberil anonüümse tagasisidelehe, kus annavad hinnangu koolituse sisule, koolitajale ja koolituse korraldusele ning teevad ettepanekuid koolituse paremaks muutmiseks. Koolituse lõpus vestleb koolitusjuht võimalusel kõigi osalejatega või fookusgrupiga ka suuliselt õppe eesmärkide täitmisest, õppekorraldusest ja praktikast, eesmärgiga muuta õppekavad ja õppekorraldus tõhusamaks.

5.2. Tagasisidelehtede koondid saadetakse järelduste tegemiseks koolitusjuhtidele ja koolitajatele. Koolitusjuhid ja koolitusosakonna juhataja analüüsivad saadud tagasisidet ning vajadusel muudavad koolituse sisu, täiendavad korraldust või vestlevad koolitajaga.

5.3. Juhul kui tagasiside koolitajale on halb mitme koolituse korral järjest, kaalutakse koolitaja väljavahetamist.

5.4 Koolituste tagasiside koondid säilitatakse ettevõtte koolitaja juures, mis annab võimaluse jälgida parendusettepanekute mõju.

5.5 Tagasiside koondid esitatakse soovi korral koolituse tellijale, koos koolitajate ja koolitusasutuse tagasisidega koolituse kohta. Tagasiside esitatakse alati anonüümselt. Kui tellija soovib korjata isikulist tagasisidet, siis küsitakse selleks eelnevalt õppijalt ja koolitajalt luba.

5.6 Enne koolituse lõppu uuritakse ka osalejatelt kuivõrd nad omandasid koolituse eesmärgiks olnud teadmised ja oskused ning kas praktika eesmärgid said täidetud. Õppijale annab õppetöö kohta tagasisidet koolitaja individuaalselt.

5.7 Kui koolitus sisaldab praktikat, siis annab praktikajuhendaja õppijale pärast praktikat suuliselt ja/või kirjalikult tagasisidet.

5.8 Koolitusjuhid koguvad tagasisidet koolituse käigus ja -järgselt ka koolitajalt ning praktikaasutustelt, eesmärgiga parendada õppekavasid ja õppeprotsessi.

  • ÕPPEPROTSESSI KORRALDAMISE ALUSTEST
    • Arvestused, eksamid, konsultatsioonid viiakse läbi vastavalt tunniplaanile (eksamitele), mis on koostatud õppekava alusel.
    • Kursuse maht on määratletud akadeemilistes tundides, kus üks akadeemiline tund kestab 45 minutit. Üldine kursuse maht määratletakse eraldi igas õppekavas ja sisaldab teoreetilist, praktilist ja iseseisvat õpet.
    • Kursuse õppekeel (vene keel, eesti keel või mõni muu keel) on välja toodud igas õppekavas.
    • Igas õppegrupis märgivad lektorid osavõtulehele, kes osalesid õppetundides
    • Juhul, kui õppetöö toimub on-line režiimis, loetakse õppetöös osalemiseks õpilase töötamist sisselülitatud mikrofoni ja kaameraga.
  • ISIKUANDMETE KOGUMINE, TÖÖTLEMINE JA SÄILITAMINE

3.1 Õpe koosneb tavaliselt:

  • teoreetilisest ettevalmistusest
  • praktikast

vastavalt õppekavale.

  • osaleda õppetöös kaamerat sisse lülitamata on lubatud ainult erandjuhtudel ja lektori nõusolekul
  • sisselülitatud kaamera ja mikrofon, kuid õppetöös osalemata, ei loeta õppetundidest osavõtmiseks
    • Peale õppetundide algust peab õpperuumides olema garanteeritud töine keskkond (õppekeskkond), mis sõltub õppemetoodikast. Ilma õppeosakonna nõusolekuta ei ole lubatud katkestada õppetunde või lühendada nende kestust, mis on kindlaks määratud tunniplaanis.
    • Enne õppetöö algust maksavad õpilased koolituse eest (kas täies ulatuses või osaliselt), esitavad isikut tõendava dokumendi ja arvatakse koolituskeskuse juhataja käskkirjaga nende poolt valitud kursuse nimekirja (kursuse eest võib maksta ka tööandja või Töötukassa)
    • Tasumine toimub ülekandega koolituskeskuse arvelduskontole või sularahas koolituskeskuse kassasse
    • Juhul, kui koolituse eest pole makstud, ei lubata õpilast koolitusele
    • Õppetundidest puudumise korral ei vähendata õppemaksu suurust.
    • Koolituskeskus edastab tasutud õppemaksu kohta andmed Maksu- ja Tolliametisse (kui antud vormis läbi viidud koolituselt on ette nähtud tulumaksu tagastamine)
    • Kui õpilane on läbinud õppekava täies mahus ja saanud koolituse lõpetamist tõendava dokumendi, kuid soovib parandada õpitulemusi, võib pöörduda koolituskeskuse administratsiooni poole ja peale täiendava õppemaksu (tunnitasuna, mis sõltub eksami või arvestuse kestusest) tasumist võib kokkuleppel sooritada uuesti lõpueksami.
    • Kui õppekavas on ette nähtud praktika, siis enne praktikale suundumist on õpilane kohustatud pöörduma õppeosakonna poole metoodiliste soovituste saamiseks.
    • Kõik ülesanded, kontrolltööd, vahetestid peavad olema sooritatud tähtaegselt ja ettenähtud vormis.
    • Õppetundidest osavõtulehed allkirjastatakse digitaalselt ja edastatakse Töötukassale iga kuu 5. kuupäevaks. Tunniplaan edastatakse iga kuu 5. kuupäevaks. Kui õpilane soovib, et tunniplaani koostamisel võetakse arvesse tema isiklikku töögraafikut, on ta kohustatud edastama vastavad andmed hiljemalt 2. kuupäevaks.
    • On-line õppe korral saadetakse lingid Zoomi keskkonda 5-10 minutit enne konverentsi algust ja need on aktiivsed 20 minuti jooksul peale konverentsi algust.
    • Õpilased, kes rikuvad on-line õppe reegleid, kõrvaldatakse tunnist ja osavõtulehele märgitakse nad õppetunnist puudunuks. Vahele jäänud õppetunni teemad on tunnist kõrvaldatud õpilane kohustatud omandama iseseisvalt, samuti täitma iseseisvalt tunnis antud ülesanded
    • Koolituskeskuse ruumides on keelatud suitsetada, ilmuda koolitusele alkohoolses, narkootilises või toksilises joobes, samuti on keelatud koolituskeskuse ruumides ja territooriumil tarbida alkohoolseid jooke ning narkootilisi ja toksilisi aineid.
    • Õpilased võidakse kursuselt välja arvata
    • Kõikide õppekavas ettenähtud nõuete eduka täitmise korral, väljastatakse õpilasele kursuse lõputunnistus.
    • Kui õpilane ei täitnud õppekavas ettenähtud nõudeid või täitis need osaliselt, väljastatakse õpilasele tõend täiendkoolitusel osalemise kohta

4.1 Koolitaja kogub õppijate kohta järgmisi andmeid: osaleja nimi, osaleja e-post, osaleja telefon ja osaleja isikukood. Isikukoodi kasutatakse koolituse lõpus väljastataval tunnistusel või tõendil õppe läbinud osaleja identifitseerimiseks. Isikuandmeid töödeldakse vastavalt Eesti isikuandmete kaitse seadusele ja Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärusele.

4.2 Ülaltoodud andmeid kogub ja kasutab koolituskeskus selleks, et täita nii üldiselt õigusaktidest tulenevaid kohustusi kui ka selleks, et täita kliendi ja koolituskeskuse vahel sõlmitavat lepingut (näiteks koolitusega seotud organisatoorse info ja koolitusmaterjalide edastamiseks, osalemise kohta kinnituse küsimiseks, arvete saatmiseks ja kõikvõimalike täpsustuste tegemiseks).

4.3 Maksuseadustest tulenevalt vajab koolituskeskus kliendi nime ja aadressi arve koostamiseks.

4.4 Täiskasvanute koolituse seadusest tulenevalt peab koolituskeskus väljastama koolitusel osalenutele tõendeid ja tunnistusi, millele tuleb märkida veel lisaks ka koolitusel osalenud isiku ees-ja perekonnanimi ning isikukood.

4.5 Kliendi nimi, isikukood ja kontaktandmed on vajalikud ka võimalike vaidluste ja kaebuste lahendamisel (näiteks maksekäsu kiirmenetluse algatamine).

4.6 Klientide kontaktandmeid kasutab koolituskeskus vajadusel ka turunduslikel eesmärkidel (nt koolituskeskuse poolsed reklaamkirjad järgnevate koolituste kohta, uudiskirjad jms) edastamiseks, kuid seda vaid juhul, kui klient on andnud meile selleks nõusoleku (kas kursuse lõpus täidetavatel tagasisidelehtedel või ennast kursusele registreerudes meie registreerimisvormis).

5. Kõikide teenustega seonduvalt klientide isikuandmete töötlemine

  • sõlmitud lepingud/esitatud tellimused;
  • maksekohustuste täitmise andmed (esitatud arved, maksegraafiku andmed, laekumised, võlgnevused jms);
  • kirjavahetus seoses lepinguga (teated, pretensioonid, avaldused, võlateatised, lepingu lõpetamise teated jms).

Need andmed on meile vajalikud selleks, et omaksime ülevaadet meievahelisest lepingulisest suhtest ning saaksime sõlmitud lepinguid ja esitatud tellimusi nõuetekohaselt täita, samuti selleks, et kajastada osutatud teenuste andmeid korrektselt oma raamatupidamises (raamatupidamise- ja maksuseadustest tulenev kohustus). Samuti on need andmed vajalikud võimalike kaebuste ja õigusvaidluste lahendamisel (tegemist on meie õigustatud huviga).

6. Kellega me teie isikuandmeid jagame

6.1 Koolitustel osalejate kohta peab koolituskeskus edastama andmed koolituse eest maksjale (nt tööandja, Töötukassa vms). Nimelt on lõpptellijal õigustatud huvi saada andmeid selle kohta, mille eest ta tasu on maksnud.

6.2 Koolitusel osalejate kohta edastab koolituskeskus andmed (ees- ja perekonnanimi ja e-maili aadress) koolitust läbiviivale lektorile, kuna lektori üheks ülesandeks on kontrollida, kas koolitusel osalevad registreeritud isikud ja kes registreeritud isikutest on kursuse vältel kohal ja kes puudub. Lisaks üsna paljude koolituste puhul lektor edastab õpilastele e-maili peale õppematerjale.

6.3 Õpilastele tunnistuste/tõendite väljatrükkimiseks kasutab koolituskeskus koopiaettevõtte teenust. Seetõttu edastame isikute ees- ja perekonnanime ning isikukoodi tunnistuste/tõendite trükkimiseks koopiaettevõttele

6.4 Koolituskeskus võib vajadusel kasutada info edastamiseks ettevõtte teenuseid, mis tegeleb otseturundusega või masspostitusega.

6.5 Kliendi maksekohustuste rikkumise korral võib koolituskeskus edastada andmed võlgnevuste kohta (sh kliendi isikukood, maksehäire tekkimise ja lõppemise kuupäev ning võlgu olev summa) teavet maksehäireregistrisse. Lisaks, maksekohustuste rikkumise korral võib koolituskeskus sellega seotud andmeid edastada ka inkassoettevõtetele, õigusnõustajatele, kohtutele ja muudele isikutele ja asutustele, kes tegelevad vastava menetlusega.

7. Kuidas me teie isikuandmeid hoiame

7.1 Kasutame oma asjaajamise korraldamiseks ja dokumentide hoidmiseks infohaldussüsteemi, millele on isikliku parooliga juurdepääs üksnes meie töötajatel.

7.2 Töötajate töölepingutes, aga ka lektoritega sõlmitavates käsunduslepingutes on ettenähtud kliendiandmete saladuses hoidmise kohustus ning vastutus selle olulise kohustuse rikkumise eest.

8. Kui kaua me andmeid säilitame

Isikuandmete, sealhulgas isikuandmeid sisaldavate dokumentide säilitamisel lähtume põhimõttest, et andmeid säilitame üksnes seni, kuni see on vajalik eesmärgi täitmiseks, milleks andmeid kogusime, või seni, kuni andmete säilitamine on seadusest tulenevalt kohustuslik. Arvestades, et peaaegu kõik meie poolt kogutavad isikuandmed on seotud sellega, kellele ja kuidas me oleme teenust osutanud, siis võivad need andmed omada tähendust ka võimalikes õigusvaidlustes. Seega oma õigustatud huvide kaitsmiseks lähtume andmete säilitustähtaja määramisel maksimaalsetest aegumistähtaegadest, mis on nõuete esitamiseks seadusega ette nähtud – see on 10 aastat lepinguliste suhete lõppemisest.

9. Kliendi õigused seoses isikuandmete töötlemisega Kliendi õigused on sätestatud Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruses (EL) 2016/679, 27. aprill 2016, füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ja selliste andmete vaba liikumise.

5. KOOLITUSELE REGISTREERUMINE JA KOOLITUSGRUPI KOMPLEKTEERIMINE

5.1. Koolitusele registreerumine

5.1.1. Kõikidele koolitustele tuleb eelnevalt registreeruda. Registreerumiseks võib saata e-kirja Koolitaja e-postile ivkoolitus@gmail.com või võimalik registreeruda koolituskeskuse kodulehel (https://www.ivkoolitus.ee/) soovitud koolituse juures. Selleks tuleb täita registreerumisvorm vajalike andmetega ning edastada andmed elektroonselt.

Koolitusele saab registreeruda ka telefoni teel edastades oma soovi ja registreerumiseks vajalikud andmed koolituskoordinaatorile telefonil 55500692.

Koolituskoordinaatoril saab küsida infot koolituse kohta – nii korralduslike ja sisuliste küsimuste kohta. Samuti saate koolituskoordinaatorile edastada oma koolitussoovid ning erisoovid koolitusel osalemaks, et saaksime nendega võimaluse korral arvestada.

Hiljemalt nädal enne koolituse algust saadab koolituskoordinaator osalejatele meeldetuletuskirja koolituse korraldusliku poolega. Vähemalt 3 päeva enne koolituse algust saadetakse osalejale meili teel korralduslik info – koolituse tunniplaan koos toimumiskoha aadressiga, juurdepääsu ja parkimistingimustega jms.

Kui pole märgitud teisiti, siis kõikide koolituste hind sisaldab juba ka õppematerjale, kohvipause ja tunnistust.

Kui osaleja ei avalda soovi koolitusest loobumiseks, siis saadetakse osalejatele arve koolituse kohta. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust, kui ei ole lepitud kokku teisiti.

5.1.2. Registreerumiseks vajalik info: õppija nimi, telefoni number, osaleja e-posti aadress, isikukood, arve saaja aadress ja nimi. Peale registreerumist saadetakse registreerumise kinnitus õppija e-posti aadressile. Kui õppijaga sõlmitakse registreerumise järel leping, tuleks see välja tuua.

5.1.3. Koolituskeskus Ida-Virumaa Koolitus MTÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Koolitustele saab registreeruda ka Eesti Töötukassa portaali kaudu.

Kui registreerute koolitusele e-töötukassa väliselt, andke koolituse korraldajale kindlasti järgnev teave:

  • teie koolituse eest tasub töötukassa;
  • töötukassa osakond, kus olete arvel.

Kui Te ei leia sobivat koolitust, siis võtke julgelt ühendust meie koolituskoordinaatoriga või koolitusjuhtidega, kontaktid on leitavad https://www.ivkoolitus.ee/ kodulehelt.

5.2. Koolitusgrupi komplekteerimine

5.2.1. Koolitusgrupp moodustatakse koolitusele registreerumise järjekorra alusel.

5.2.2. Koolitaja koostab koolitusel osalevate õppijate nimekirja ning kinnitab selle.

Hiljemalt nädal enne koolituse algust saadab koolituskoordinaator osalejatele meeldetuletuskirja koolituse korraldusliku poolega. Vähemalt 3 päeva enne koolituse algust saadetakse osalejale meili teel korralduslik info – koolituse tunniplaan koos toimumiskoha aadressiga, juurdepääsu ja parkimistingimustega jms.

5.2.3. Koolitajal on koolitusgrupi mittetäitumisel õigus koolitus ära jätta või koolitust edasi lükata. Registreerunuid teavitatakse telefoni või e-posti teel hiljemalt kolme (3) päevase etteteatamisega.

6. KOOLITUSE ALUSTAMINE JA KOOLITUSEL OSALEMINE

6.1. Koolitusel õppimist saavad alustada õppijad, kes on Koolitaja poolt koolitusgruppi arvatud ning kes on tasunud koolituse arve.

6.2. Arve tasumisega kinnitab osaleja õppetööst osavõttu.

7. KOOLITUSE LÕPETAMISE JA KOOLITUSELT VÄLJAARVAMISE KORD

7.1. Koolituse lõpetamise tingimused on sätestatud iga koolituse õppekavas. Koolituse õpiväljundid omandanud ning hindamise (eksam/test/äriplaani kaitsmine) läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitte läbinud õppijale väljastatakse tõend. Tõend väljastatakse ka juhul kui koolitus ei lõppe hindamisega või juhul kui õppija koolituse katkestab. Koolituse katkestanud õppija tõendile märgitakse vaid need teemad, mille käsitlemisel õppija osales.

7.2. Tunnistused ja tõendid allkirjastab koolitusasutuse pidaja esindaja. Tunnistustele ja tõenditele märgitakse ka koolitajate nimed. Koolitaja peab tunnistuste ja tõendite üle arvestust.

7.3. Koolituselt arvatakse välja õppija, kes ei osale koolitusel õppekavas nõutud mahus. Sel juhul talle koolituse kohta tunnistust ei anta. Õppija soovil väljastatakse läbitud mahu osas tõend. Koolituselt arvatakse välja ka sel juhul, kui koolituse alguseks pole tasutud õppemaks (kui pole kokku lepitud teisiti) või kui ilmnevad õppetööd ja/või õppeprotsessi segavad asjaolud õppija poolt (sh näiteks kaasõppijate ohutuse ja tervise ohtuseadmine või õppija keele oskustase pole piisav õppetöös osalemiseks).

Kui osalejal on koolituse toimumise ajal ette tulnud mingi ootamatu terviserike või perekondlik põhjus, siis peaks ta pöörduma koolituskoordinaatori või koolitusjuhi poole. Sel juhul püüame võimaluse piires osalejale vastu tulla – saadame jagatud õppematerjale või lubame osaleda järgmisel samalaadsel koolitusel puudutud teemade ja tundide ulatuses.

Koolituskeskus MTÜ Ida-Virumaa Koolituse poolt ärajäetud koolituse eest tasutud summa maksame tagasi või kanname soovi korral üle mõne teise koolituse osavõtutasuks.

8. PRAKTIKAASUTUSED

8.1 Võimalusel leiavad koolitusel osalejad endale praktika sooritamiseks sobiva asutuse ise ja kooskõlastab seda koolitusasutusega. Eelistatud on need asutused, mis paiknevad osalejale sobivas piirkonnas või kuhu oleks võimalik tulevikus ka tööle asuda. Kui osaleja juba töötab samas valdkonnas, milles koolitust läbib, võib praktikajuhendaja olemasolul sooritada praktika ka oma töökohas.

8.2 Juhul, kui jääte praktikaasutuse valikul hätta aitab koolitusasutus praktikakoha leidmisel. Valiku tehakse asutustest, kes on varasemalt võtnud vastu meie praktikante ja kelle poole võiksite praktika sooritamise sooviga pöörduda, kes heal meelel praktikante võtavad. Tuleb vaid küsida!

8.3 Küsimuste korral võtke julgelt ühendust oma koolituskoordinatoriga või koolitusjuhiga.

9. ÕPPEMAKSU TASUMINE JA TAGASTAMINE

9.1. Õppemaks tuleb tasuda esitatud arve alusel enne kursuse algust või maksegraafiku alusel enne kursuse lõppu. Arve saadetakse e-posti teel. Arve tuleb tasuda arvel märgitud tähtajaks.

Väheste registreerujate tõttu on meil õigus kursus ära jätta. Ärajäänud koolituse eest tasutud summa makstakse tagasi või kantakse soovi korral üle mõne teise koolituse osavõtutasuks.

Kui koolituse eest tasub Eesti Töötukassa, siis toimub arve tasumine vastavalt Töötukassa koostööpõhimõtetele. Koolitusest loobumise korral palume sellest meile koheselt teada anda telefonidel 55500692 või ivkoolitus@gmail.com

9.2. Maksetähtaja ületamisel 45 päeva ja/või hoolimata Koolitaja poolsetest meeldetuletustest, pöördutakse kohtusse.

9.3. Koolituse eest on võimalus tasuda osamaksetena, mille kohta koostatakse osalejale osamaksegraafik, mille alusel toimub tasumine. Maksmiskordade arv sõltub koolituse pikkusest. Esimene osamakse peab olema tasutud enne koolituse algust ja viimane osamakse enne koolituse lõpukuupäeva. Kui koolituse lõpu kuupäevaks pole kogu summa tasutud, siis on koolitajal õigus osalejale tunnistust mitte väljastada.

9.4. Koolitusasutuses ei toimu õppetasust vabastamist.

10. KOOLITUSEST LOOBUMINE JA ÕPPETASU TAGASTAMINE

10.1. Kui koolitusele registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Koolitaja kontaktisikut telefoni 55500692 või e-posti teel (ivkoolitus@gmail.com).

10.2. Kui koolitusele registreerunu teatab koolitusest loobumisest kuni 7 päeva enne koolituse algust, tagastatakse 100% õppetasust.

10.3. Kui koolitusele registreerunu teatab koolitusest loobumisest 2-6 päeva enne koolituse toimumist, tagastatakse 75% õppetasust.

10.4. Kui koolitusele registreerunu teatab koolitusest loobumisest vähem kui 2 tööpäeva enne kursuse algust õppetasu ei tagastata.

10.5. Kui koolitus jääb ära Koolitajast tingitud põhjustel, tagastatakse koolitusele registreerunule 100% õppetasust.

10.6. Makstud õppetasu on võimalik üle kanda teisele koolitusele.

11. KOOLITUSE KATKESTAMINE

Koolituse katkestamisel õppetasu ei tagastata. Kui katkestamiseks on mõjuv põhjus (haigus, töölähetus vms), saab õppija liituda järgmise koolitusgrupiga.

12.TULUMAKSU TAGASTAMINE

12.1 Tulumaksuseaduse järgi on residendist füüsilisel isikul õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata tema poolt maksustamisperioodil tasutud enda ja oma alla 26-aastase alaneja sugulase (nt lapse või lapselapse), õe või venna koolituskulud või ühe alla 26-aastase Eesti alalise elaniku koolituskulud.

12.2 Tulumaksuseaduse kohaselt on koolituskulu õppija täienduskoolituses osalemise kulu kui koolituse läbiviijal on täienduskoolituse läbiviimiseks olemas tegevusluba või ta on selleks esitanud majandustegevusteate ning kui õppija osales eelnimetatud koolituse läbiviija täienduskoolituses, mille õppekava eesmärk on tasemeõppe õppekavas sisalduva või kutsestandardis kirjeldatud kutse-, ameti- või erialase kompetentsi saavutamine või keeleõpe.Kui õppekaval sellist eesmärki ei ole, ei ole võimalik saada koolituskuludelt tulumaksutagastust.

12.3 Koolituskuluna ei käsitata AM-kategooria, A-kategooria, A1-alamkategooria, A2- alamkategooria, B-kategooria ega B1-alamkategooria mootorsõiduki juhi koolitusel osalemise eest tasutud kulusid. Huvikoolis õppimise eest tasutud kulu käsitatakse koolituskuluna juhul, kui huvikoolis õppija on koolituskulu tasumise kalendriaasta 1. jaanuaril alla 18 aasta vanune.

13. TUNNISTUSE DUPLIKAAT

13.1 Hävinenud või kadunud tunnistuse duplikaadi väljastamine 25 eurot. Hind on koos käibemaksuga.

13.2 Autokooli kadunud tunnistuse duplikaadi alates 01.10.2023 alustanud õppijatele väljastatakse elektrooniliselt liikluslab programmi kaudu.

14. ÕPPIJA ÕIGUSED JA KOHUSTUSED

14.1. Õppijal on õigus:

14.1.1. nõuda kvaliteetset koolitust;

14.1.2. saada teavet õppekorralduse ja õppekava kohta;

14.1.3. nõuda õppetasu tagastamist Koolitaja poolsetest põhjustest tingitud ära jäänud koolituste eest;

14.1.4. saada koolituse lõpus tunnistus või tõend.

14.2. Õppija on kohustatud:

14.2.1. tegutsema hädaolukorras (tulekahju, veeavarii, pommiähvardus jms) vastavalt täienduskoolitusasutuse töötajate korraldustele;

14.2.2. hoidma heaperemehelikult tema kasutusse antud õppevahendeid ja muud Koolitaja vara;

14.2.3. käituma vastavalt üldtunnustatud kõlblusnormidele.

14.2.4. avalduse esitamisel koolitusel osalemiseks on sisseastuja kohustatud tähelepanelikult tutvuma dokumentidega, mis reguleerivad õppekorraldust koolituskeskuses (kuna nimetatud dokument on olemas koolituskeskuse kodulehel, loetakse, et koolitusel osaleda soovija on eelnevalt dokumendiga tutvunud ja nõustunud dokumendis sätestatud nõudeid täitma) ja tutvuma õppekavaga ning koolituse lõpetamise tingimustega.

14.2.5. täitma õppekorralduse reegleid ning täitma muid kohustusi, mis tulenevad õigusaktidest

14.2.6 täitma õppeprotsessi käigus koolituskeskuse administratsiooni ja lektorite korraldusi, juhiseid ja ettekirjutusi ning osalema õppetöös vastavalt tunniplaanile

14.2.7. omandama teoreetilisi teadmisi ja praktiliste oskusi, täita määratud tähtajaks kõik ülesanded, mis on ette nähtud tunniplaanis ja õppekavas

14.2.8. peale teoreetilise osa iga mooduli läbimist viiakse läbi vahetest (testi vorm sõltub õppekavast)

14.2.9. koolituse lõppedes sooritab õpilane koolisisese eksami

14.2.10. õpilased peavad tähelepanelikult jälgima on-line tundides norme, mida kohaldatakse internetisuhtluse reeglitele

  • Veebitunni linki või ID-d võõrastega ei jagata
  • Ei kasutata pseudonüüme, vaid kasutame õiget ees- ja perekonnanime
  • Õppetööga liitun õigeaegselt ja lahkun veebitunnist, kui lektor lõpetab tunni
  • Leian kodus on-line tundide ajaks vaikse koha, osalen õppetundides üksi. Kui samas ruumis viibib kõrvalisi inimesi, kohustun sellest teavitama lektorit ja saama tema nõusoleku
  • Teler, raadio, muusika ja muu müra ei tohi segada õppetundides osalemist ja lektori poolt õppetundide läbiviimist.
  • Videokonverentsil (on-line õpe) ei tegele kõrvaliste asjadega, nagu näiteks: söömine, telefonikõned, suhtlemine pereliikmetega jne.
  • Välimus peab olema vastavuses õppekeskkonnaga, ei osale tundides näiteks: hommikumantlis, ööriietuses, voodis või diivanil lamades jne.
  • Olema viisakas
  • Ilmutama aktiivsust (tunni ajal on võimalik ja vajalik esitada teemakohaseid küsimusi, täpsustada informatsiooni ja vastata, kui lektor esitab küsimusi)
  • Keelatud on kasutada pahatahtlikke ja solvavaid sõnu ning väljendeid
  • On keelatud solvata kaasõpilasi ja lektoreid. Kategooriliselt on keelatud kasutada väljaütlemisi, mis võivad solvata teiste inimeste au ja väärikust (sealhulgas rassiliste, etniliste ja religioossete tunnuste alusel)
  • Keelatud on laskuda vaidlustesse. Lubamatud on solvangud ja ebaviisakus lektorite, moderaatori ja kaasõpilaste suhtes.
  • Tehniliste probleemide tekkimisel peab sellest koheselt teavitama lektorit

15. VAIDLUSTE LAHENDAMISE KORD

Vaidlused lahendatakse kokkuleppe teel. Kui kokkulepet ei saavutada, lahendatakse vaidlused Ida-Virumaa Maakohtus.




ИНФОРМАЦИЯ

О нас
MTÜ Ida-Virumaa Koolitus
Reg. nr. 80050271
Ida-Virumaa Autokool OÜ
Reg. nr. 10518040
SWEDBANK а/а EE162200001120022433

Время работы:
с 10 до 17, Пн.-Пт.

АДРЕС
Narva mnt. 40, 41536, Jõhvi
ivkoolitus@gmail.com
+(372) 33 52 154
+(372) 56 624 640
+(372) 55 500 692
+(372) 53 232 586
© MTÜ Ida-Virumaa Koolitus