Õppeasutus: MTÜ IDA-VIRUMAA KOOLITUS
Õppeasutuse kood: 80050271
E-mail: ivkoolitus@gmail.com
Koolituse nimetus : Eesti keele A2 + B1 taseme eksamiks ettevalmistav kursus
Maksumus käibemaksuga : 2500
Maksumus osaleja kohta (hinnad sisaldavad käibemaksu): grupp (5-12 in) 310 ak.t :8,00 s.h. 35 õpik/töövihik - 2500 EUR
Õppekavarühm: Keeleõpe
Õpeväljundid: Koolituse lõpuks õppija:
Koolituse eesmärk: valmistada õpilast järg-järgult A2 taseme eksami sooritamiseks ja seejärel B1 taseme jaoks.
Eesti keele A2 ja B1 tase kirjeldus
Tase A2 vastab esmase keeleoskuse taseme kirjeldusele. Selle taseme kirjelduskriteeriumid hõlmavad enamikku keelekasutuse sotsiaalsetest funktsioonidest. Siin võib leida ka igapäevaste toimingutega seotud kirjeldus kriteeriu meid. See on lihtsustatud versioon suhtlusläve tasemel pakutud toimin gukirjeldustest täiskasvanute jaoks, kes elavad välismaal. Järgmine tasemevahemik on hea esmane keeleoskus (A2+). Selle juures võib märgata palju aktiivsemat osalemist vestluses, kuigi vajatakse mõningast abi ja esineb teatud takistusi.
Raamdokumendi üldskaalas kirjeldatakse B1-taset järgmiselt:
mõistab kõike olulist endale tuttaval teemal, nagu töö, kool, vaba aeg vm;
saab enamasti hakkama välisriigis, kus vastavat keelt räägitakse;
oskab koostada lihtsat teksti tuttaval või enda jaoks huvipakkuval teemal;
oskab kirjeldada kogemusi, sündmusi, unistusi ja eesmärke ning lühidalt põhjendada-selgitada oma seisukohti ja plaane, või tuttavas keelevariandis.
Õppetöö käigus kasutatakse laia valikut erinevaid meetodeid toetamaks iga õppija õpistiili. Meetoditeks on:
1) aktiivõppemeetodid: rollimängud, lauamängud, sõnamängud, ristsõnade lahendamine ja koostamine, videote vaatamine ja analüüsimine.
2) traditsioonilised meetodid: frontaalne töö, lugemis-, kirjutamis-, kuulamis- ja tõlkeharjutused, paaristöö, iseseisev töö tunnis ja kodus.
Õpingute alustamise tingimused: A2+B1 eesti keele taseme õpingute alustamiseks peab õpilasel olema dokument, mis tõendab, et ta on läbinud A1 taseme või ta peab sooritama sisseastumistesti ja testi tulemus peab olema positiivne.
Õppe kogumaht sealhulgas auditoorse ja iseseisva töö osakaal
Õppe kogumaht 400 tundi, millest auditoorse töö osakaal on 310 tundi ja iseseisva töö osakaal 90 tundi. Iseseisva töö puhul õppija kuulab audiomaterjale, teeb teste, kirjutab etteantud teemal. Koolitus toimub 2-3 korda nädalas 2–4 akadeemilist tundi korraga ning kestab vastavalt 7-9 kuud.
Õppe sisu
Grammatika:
Sõnavara: Töö sõnaraamatutega. Sõnavara vastavalt teemale. Töö audio / video failidega.
Kõne: Audio/video materjalide kuulamine/vaatamine, dialoogid, ümberjutustamine, jutustamine piltide järgi, teksti ettelugemine, rollimängud, hääldus, töö õppematerjalidega, suhtlemine grupis.
Iseseisev töö: Eriülesanded vastavalt kursuse teemale. Audio / video materjalide kuulamine / vaatamine, ümberjutustamine, tekstide tõlkimine, teised kirjalikud ja suulised ülesanded.
Iga õppepäev sisaldab:
Õppekeskkond: Auditoorium või online õpe. Õppekava teoreetiline osa viiakse läbi koolituskeskuse auditooriumis või veebikeskkonnas Zoom. Ruumid ja varustus vastavad tehnilise ohutuse ning sanitaar- ja hügieeninõuetele, samuti tuleohutuse ja elektriohutuse nõuetele. Zoomis osalemiseks on vajalik arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti ja püsiva internetiühenduse olemasolu.
Õppeklassid asuvad Narva mnt. 40, Jõhvi, Kalevi tn.19 Kohtla-Järve ja Hariduse 1A, Sillamäe 1. korrusel. Koolituskeskus asub bussijaama läheduses (3-5 min kõndides), vahetus läheduses asub tasuta parkla autodele.
Õppematerjalide loend Õppematerjalid on tasuta, nende maksumus sisaldub kursuse hinnas. Õppetöös kasutatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt soovitatud õppematerjale. Materjali ostetakse enne kursuse algust ja väljastatakse igale õppurile
Keelealased infomaterjalid: http://portaal.eki.ee/keelekogud.html www.keeleklikk.ee www.miksike.ee https://enagueesti.ee https://www.keeletee.ee https://keeleveeb.ee
https://koolielu.ee
Sõnastikud internetis: https://portaal.eki.ee/ https://vrukah.info/ https://glosbe.com/ Muud materjalid Google и Youtube video.
Hindamine ehk lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid: Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt 75% auditoorsetes tundides. Lisaks tuleb sooritada lõputest ja suuline vestlus positiivsele tulemusele, s.t. vastavalt hindamiskriteeriumile.
Hindamismeetod ja hindamiskriteeriumid
Kirjalik test(hõlmab läbitud teemasid) Õpija leiab igapäevasel teemal lugemis- ja kuulamistekstist üles vajaliku informatsiooni. Kasutab õpitud sünavara õiges vormis. Suudab etteantud igapäevasel teemal koostada lihtsa, seostud jutu ning täita enda kohta ankeeti. Suuline vestlus Õpija räägib kursustel läbitud teemadest. Oskab vastada küsimustele ja esitada ise küsimusi.
Eksam on edukalt sooritatud, kui vähemalt 70% vastuseid on õiged.
Väljastavad dokumendid
Tunnistus ja tõend vastavad Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuetele (https://www.hm.ee/sites/default/files/htm_taiendk_juhendmaterjal.pdf).
Lektori kvalifikatsioon: Kursuse viivad läbi eesti keele kui võõrkeele õpetajad ning pikaajalise töökogemusega kõrgharidusega spetsialistid.
Lektorid: https://ivkoolitus.ee/teachers.php